Infotec Bilişim

 Ana Sayfa

|

Üye Girişi

INFOTEC
Hakkında

INFOTEC
Hizmetlerimiz

INFOTEC
Referanslar

Bize
Ulaşın

INFOTEC HİZMETLER

INFOTEC HİZMETLER

Ana Sayfa

Infotec

Hakkımızda
Misyon & Vizyon
Referaslarımız

Hizmetler

Hizmetlerimiz
Hastane Otomasyon Hizmetleri
Donanım Çözümleri
İnternet Hizmetleri

Infotec Danışmanlık

Infotec Yazılım Donanım

Çağrı Merkezi

İnsan Kaynakları

İletişim

DONANIM ÇÖZÜMLERİ

 

Meddata ile kurumsal ihtiyaçlarınızın teknolojik destekleri ve çözümleri bilgi teknolojileri alanındaki gelişmeleri dünya standartlarının da üstünde takip eden ve altyapı çalışmalarını geleceği ön görerek tasarlayan Meddata Ltd. Şti HP, Sun, IBM ve tüm Firewall teknolojileri ile hizmet veriyor. Meddata, altyapı yenileme çalışmaları kapsamında yaptığı analizler sonucunda;

Genel olarak network yapılandırması, sistemin birbiriyle olan bilgi transferi ve paylaşımı göz önüne alındığında en ufak bir kesintiyi, gecikmeyi ve güvenlik ihmalini kaldıramayacak hassasiyeti nedeniyle, iyi analiz edilmelidir. Dolayısıyla Meddata donanımı bu duruma uygun olarak projelendiriyor ve yönetiyor.

Network trafiğini oluşturacak olan medikal bilgi transferi, medikal imaj paylaşımları, güvenlik görüntüleri, internet bilgi akışı, sistem arası idari haberleşme mekanizmaları, doğru hatlar üzerine planlanmalıdır.

Meddata yazılım; bu yaklaşım içerisinde kurumlarımızın bilişim altyapısı, genel sistem bütünlüğü ve güvenlik yapılanmasına ilişkin uygun projelendirme, ürün tespiti, kurulum, yapılandırma ve yönetim hizmetleri vermektedir.

Donanım, özellikle 7/24 online olması gereken kurumlarımızda süreklilik ve performans dikkate alınması gereken en önemli konular arasında yer almaktadır. Meddata yazılımın ilkelerinin başında değişen ve gelişen teknolojik olanakları süreklilik ve performans doğrultusunda kurumlarımıza adapte etmek çalışma gelmektedir.

Sağlık kurumlarımız için projelendirdiğimiz network ve kümeleme sunucuları projeleriyle hem doktorlarımıza hem de hastalara en uygun çözümleri sunmaktayız. Bu projeleri gerçekleştirirken öncelikli hedefimiz yukarıda da bahsedildiği gibi süreklilik, performans ve olabilecek herhangi bir veri kaybı durumuna karşı hazırlıklı olmaktır.

- Kurumsal bilgi işlem altyapısı kurulum ve desteği
- HP, IBM, SUN sunucu ve kurumsal ürünlerin tedariki, kurulumu
- WINDOWS SERVER ve kurumsal yazılım kurulum ve desteği sunmaktadır.

Sağlık Teknolojisinde Meddata Mobil Teknolojisi Kullanımının Yeri Nedir?

Sağlık sektöründe mobil teknolojilerin kullanımı, hasta kabulden çıkış işlemlerine, kayıt ve doküman yönetiminden, dijital görüntüleme ve arşive, ilaç siparişinden, ilaç teslimine ve laboratuvar ve sonuç izlemeye kadar tüm süreçlerde önemli bir role sahip. Sağlık sektörü gibi 7/24 kesintisiz hizmet gerektiren ve hata kabul etmeyen bir sektörde bu çözümlerin önemi daha da artıyor. Örneğin bu sistemler kullanıldığında acil yardım için ambulansa alınan bir hastanın bilgileri, hastadan önce hastaneye ulaşıyor; burada gerekli hazırlıkların en hızlı şekilde yapılması sağlanıyor. Hasta hakkındaki gerekli verilere uzaktan güvenli olarak erişilebiliyor.

Doktor ve hemşireler, "Taşınabilir Tıbbi Asistan" olarak adlandırdığımız MCA (sağlık için özel amaçlı üretilmiş mobil tablet PC) donanımları kullanıyorlar. Hastaların tüm teşhis ve tedavi bilgileri ve ilgili veriler bu taşınabilir bilgisayarlara kaydedilerek, hastanenin merkezi bilgisayar sistemine aktarılıyor. Hastanın günlük izlenen verilerinin yanı sıra, röntgen, ultrason, tomografi, MR gibi tüm görüntüleme bilgileri de bu mobil cihazlardan izlenebiliyor. Doktor, hastasının takibini hiçbir kâğıda ihtiyaç duymadan bilgisayar ortamında yapabiliyor olmanın yanı sıra hastane dışında olduğunda bile uygun ve güvenli bir altyapıya sahip internet üzerinden verilere ulaşabiliyor. Kısacası her saniyenin çok değerli olduğu bu sektörde mobilite ile kazanılan hız ve zaman hayat kurtarıyor.

Mobil Teknolojiler HBYS (Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri) ile Nasıl Entegre Oluyor?Farklı servisleri birlikte sunabilen homojen kurulmuş kablosuz erişim ağ alt yapısı kullanılarak HBYS ile mobil cihazların online çalışması sağlanıyor. Mobil cihazlar (MCA, PDA) üzerinden yapılan işlemlerin anlık olarak ve kesintisiz bir şekilde merkezi sisteme aktarılması mümkün oluyor.

MCA (Mobile Clinical Assistant-TabletPC) veya PDA hastane ortamında her yerde rahatlıkla kullanılabilir ve elde rahatlıkla taşınabilir hafif cihazlar olduklarından, hasta başında yapılan tüm işlemlerin (Doktor istekleri-orders, vital bulgu ölçümleri, hasta için ilaç veya malzeme uygulanması, hasta laboratuvar sonuçları veya hasta geçmişine ait muayene bilgileri vb. gibi) anlık olarak henüz doktor veya hemşire hastanın başında iken sisteme dahil edilebiliyor veya görüntülenebiliyor.

Biliyoruz ki mobilitenin olmadığı durumlarda kâğıt ile ve önce masaüstü bilgisayardan bilgi alınmakta, daha sonra masaüstü bilgisayarın olduğu yere gidip bilgilerin sisteme aktarılması işlemleri yapılmaktadır. Dolayısıyla zaman kaybı, hatalı ve eksik veri girişleri yapılabilmektedir.

Mobil yazılımlarımız ile mobil cihazların teknik özelliklerini de kullanarak daha verimli ve hızlı çalışmanın yanı sıra hasta güvenliği konseptine de katkı sağlıyoruz. Örneğin bir hastayı teşhis ederken, cihazın üzerinde bulunan RFID okuyucu ile hastaya ait RFID bileklik okutularak hızlıca hasta bilgilerine ulaşılabiliniyor ya da hastaya bir ilaç uygulanması gerektiğinde ilaç barkodu okunarak o ilacın doğru hastaya uygulandığı verisinin sisteme anlık olarak aktarılması sağlanıyor. Yada MCA kamerası aracılığı ile hasta vücudundaki herhangi bir yara bölgesinin resmi çekilerek yara durumunun seyri gözlemlenebiliyor ve sisteme aktarılabiliyor.

Mobil uygulamalar doktor veya hemşireye (kullanıcıya) zaman kaybettirmeden, kullanımı pratik, sade ekranlardan oluşan, tamamen dokunmatik fonksiyonlara sahip özelliklerde olmalıdır.

 

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

MedData

YAZILIM ÇÖZÜMLERİ

INFOTEC HİZMETLERİ

INFOTEC REFERANSLAR

INFOTEC DEMO

BİZE ULAŞIN

HBYS

PACS

Muhasebe Otomasyonu

Laboratuvar Otomasyonu

Web Randevu

Online Laboratuvar Sonuç

HBYS Otomasyon Sistemleri

Donanım Çözümleri

İnternet Hizmetleri

Özel Hastaneler

Devlet Hastaneleri

Tıp Merkezleri

HBYS

PACS

Web Randevu

Online Laboratuvar Sonuç

Mobil İmza

Akıllı SMS

İletişim için tıklayınız

Talep Formu

Bizi Takip Edin.

İnfotec Bilişim Ltd. Şti. ©Tüm Hakkı Saklıdır.